zeminkaplamakalıpları,duvarkaplamakalıpları,zeminkaplama,zeminkalıpları,patika,yol,adım,adımtası,park,bahce,parkbahcedekor,kayra,kalıp,yürüyüşyolu,zemin,yolkalıbı,
  • https://www.facebook.com/pages/parkbahcedekorcom/1448599345449927?sk=likes
  • https://twitter.com/parkbahcedekor
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
PARK BAHCE DEKORASYON 

Anasayfa


     DEREOTU TOHUMU

   
Ürün Kodu : DEREOTU TOHUMU
Üretici : NİLEN
Fiyat : 19.90 TL 
Ürün Özellikleri
dere otu tohumu satış fiyatımız 500gr dır
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

                                        DERE OTU TOHUMU

İklim ve Toprak İstekleri


Dereotu müşkülpesent olmayan bir bitkidir. Bu hemen her toprakta yetişebilir. Ancak çok hafif kumlu topraklar bunun için uygun değildir. Yabani olarak dereotuna kumlu nehir yataklarında, yol kenarlarında vs. rastlanır. Nemli yerlerde dere otunun kültürü başarı ile yapılır.

DERE OTU Yetiştirme Tekniği 

Dereotu tohumları, toprak sıcaklığı 8–10oC’nin üstüne çıktığı an ekilebilir.

Ekim zamanı Şubat ayından başlar Eylül ayına kadar devam eder. Tohum ekimin 8-10 gün aralıkla parsellere yapılması, hasadın aynı şekilde oluşmasını sağlar ve işçilik yığılmasını önler ve pazara devamlı ürün yollama olanağını sağlar.

Dereotu yetiştiriciliği için, fazla güneş almayan, ağaç altı gibi gölge olan yerler tercih edilmelidir. Böyle bir olanak bulunamıyorsa, yüksek boylu bitkilerin kuzey kısımlarında, ara ziraati olarak yetiştirilmelidir.

Toprak işlenmeden önce gerekli ahır gübresi miktarı toprak üzerine serpilir. Sonra toprak birbirine çapraz olacak şekilde iki kez 10–20 cm derinliğinde işlenir. İkinci işlemeden önce, gerekli ticaret gübreleri toprağa atılmalıdır. Arazi düzeltildikten sonra, yağmurlama sulama kullanılacaksa hemen tohum ekimine geçilir. Salma sulama yapılacaksa 3x5, 5x10 m’lik tavalar yapılır, toprak tekrar tesviye edilir ve tohum ekimine hazır hale getirilip ekim yapılır.

Dereotu tohumlarının çimlenme ve sürme oranı düşük olduğundan fazla tohum kullanılır ve dekara 1–2 kg ve hatta 3 kg kadar tohum atılır. Bizde tavalara tohum ekimi serpme yapılır. Dış ülkelerde sıra ekimde, sıra arası 15–20 cm’dir. Sıra üzerine tohum sık atılır.

Bitkiler toprak yüzüne çıktığında seyretme yapılmaz. Dereotu, ilk çıkış devresinde yabancı otlarla mücadele edemez. Bu yüzden maydanozlarda yapılan yabancı ot mücadelesi, dereotuna da aynen tatbik edilebilir. Eğer dereotu bitkileri çıktığında yabancı otlar mevcutsa ve serpme ekim yapılmışsa, yabancı otlar insan gücü kullanılarak ve elle sökülerek uzaklaştırılır. Sıraya ekimlerde sıra üzeri sık ekildiğinden, ilk yabancı ot mücadelesinde, sadece sıra aralarını çapalamak yeterli olur. Dereotları belli bir büyüklüğü aldığında, sıra üzerinde bulunan yabancı otlar elle sökülerek atılır.

Sıraya ekimde sıra üzerine tohumların sık ekilmesi, sıra üzerinde seyreltme yapmak istenmemesinin bir amacıdır. Böylece sık sıra ekimiyle sıra üzerinde yabancı ot çıkmasını azaltmak ve sıra üzerinde ot mücadelesi yapmamak, ot mücadelesini sadece sıra aralarında gerçekleştirmek, ot mücadelesini kolaylaştırmak ve ucuzlatmak içindir.

 
 
***KAPIDA ÖDEMELİ SİPARİŞLER NAKİT VE KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİT OLARAK TESLİM EDİLMEKTEDİR***
BANKA HAVALE HESAP NUMARAMIZ:
İBAN NO: TR 93 0006 7010 0000 0067 0161 12
YAPI KREDİ
ÖDEME SONRASI SİPARİŞLERİNİZ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ÜCRETSİZ OLARAK ADRESİNİZE KARGOLANIP TAKİP NUMARASI MESAJ OLARAK İLETİLECEKTİR.
!!!KAPIDA ÖDEMELİ SİPARİŞLERİNİZ ÜRÜN KONTROLU YAPABİLMENİZ İÇİN GENEL OLARAK ŞEFFAF AMBALAJ İLE GÖNDERİLMEKTEDİR !!!KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR !!!
SİPARİŞ FORMU (KAPIDA ÖDEME-BANKA HAVALESİ)
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj